NAFTOVOD DRUŽBA KOJI SNABDEVA MAĐARSKU I SLOVAČKU U PLAMENU! Ruse probudio strašan udar!
Naftovod Družba, Foto: EPA/MARTIN DIVISEK

UDARNO!

NAFTOVOD DRUŽBA KOJI SNABDEVA MAĐARSKU I SLOVAČKU U PLAMENU! Ruse probudio strašan udar!

To je bio peti ukrajinski napad na naftovod Družba koji snabdeva ruskom naftom Mađarsku i Slovačku

Objavljeno: 13:10h

Ukrajina je pogodila ruski naftovod Družba u centralnoj Tambovskoj oblasti Rusije, izjavio je danas za Rojters izvor u ukrajinskoj vojnoj obaveštajnoj službi GUR.

To je bio peti ukrajinski napad na naftovod Družba koji snabdeva ruskom naftom Mađarsku i Slovačku, prema proračunima Rojtersa.

Kako je ranije objavio guverner te oblasti Jevgenij Pervišov, u ukrajinskom napadu je izbio požar u skladištu nafte zbog udara drona.

"Vatrogasne ekipe i službenici reda brzo su stigli na mesto događaja. Sva potrebna sredstva i resursi su raspoređeni", napisao je Pervišov na Telegramu.

Rusko Ministarstvo odbrane je saopštilo da su tokom noći sistemi protivvazdušne odbrane presreli i uništili 102 ukrajinske bespilotne letelice iznad teritorije Rusije.

Prema podacima resornog ministarstva, 26 bespilotnih letelica je uništeno iznad Belgorodske oblasti, 22 iznad Brjanske oblasti, 21 iznad Kurske oblasti i 16 iznad Rostovske oblasti.

Sedam dronova je takođe neutralisano u Astrahanskoj oblasti, šest u Saratovskoj oblasti i četiri u Voronješkoj oblasti.

Bonus video:

05:23

JEDNA SE POLITIKA VODI JAVNO, A DRUGA TAJNO Da li je mir u Ukrajini na vidiku? Kljajić: Rusija je iscrpljena, Zelenski ima pritisak građana i zapada za mir

(Espreso/ Agencije/ Prenela: T.M.)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.